« Svibanj 2024 »

TRAŽILICA

POZIV ZA SUDJELOVANJE - Erasmus+ projekt UMJETNICI ZA UMJETNIČKO OBRAZOVANJE 9
Autor: Administrator , 16. 10. 2023.

Erasmus+ projekt UMJETNICI ZA UMJETNIČKO OBRAZOVANJE 9

POZIV ZA SUDJELOVANJE

ROK ZA PRIJAVU: 30. 10. 2023.

Novu školsku godinu započinjemo novim pozivom za sudjelovanje u projektu UMJETNICI ZA UMJETNIČKO OBRAZOVANJE! Projekt se odvija u provedbi Hrvatskog društva likovnih umjetnika, u cijelosti se financira u okviru EU projekta Erasmus+, a o značaju projekta govori i to što je 2022. godine dobio i Europsku nagradu za inovativno poučavanje! Ovo je deveta godina provođenja projekta, a naša škola s učenicima i nastavnicima u njemu sudjeluje treću godinu zaredom.

U prošloj školskoj godini naših je desetoro učenika četrnaest dana boravilo u Mariboru u Austriji, gdje su, podijeljeni u grupe svakodnevno odlazili u umjetnička studija, u kojima su istraživali i radili sa svojim mariborskim mentoricama na područjima intermedijske umjetnosti, stop – animacije, animacije, mozaika i društveno angažiranog kolaža, a na kraju mobilnosti priredili su izložbu na kojoj su predstavili svoja umjetnička djela kao rezultat dvotjednog angažiranog rada.

Mobilnost za nastavnike naših je dvoje nastavnika također odvela na stručno usavršavanje u Maribor, gdje su boravili zajedno s nastavnicima predstavnicima ostalih škola.

Nova školska godina donosi nove destinacije mobilnosti kako za učenike, tako i za nastavnike!

MOBILNOST ZA UČENIKE:

Projekt će učenicima slikarskog i grafičkog dizajna naše škole pružiti mogućnost stručnog usavršavanja u Grazu (Austrija) u trajanju od dvanaest dana. Cilj projekta je dodatno usavršavanje stečenih znanja te priprema za tržište rada, kao i mogućnost veće konkurentnosti pri upisu na fakultet ili pri budućem zaposlenju u struci.

Tko se može prijaviti?

Mogu se prijaviti učenici završnih razreda ili učenici koji su maturirali u prošloj školskoj godini. Iznimno, prema procjeni škole, mogu se prijaviti i učenici 3. razreda.

Učenici se prijavljuju putem prijavnice te se predstavljaju pred komisijom za ocjenjivanje s mapom od pet radova.

MOBILNOST ZA NASTAVNIKE:

Projekt petu godinu zaredom omogućava i četverodnevno stručno usavršavanje nastavnika. Destinacija mobilnosti je Ljubljana (Slovenija).

Usavršavanje je namijenjeno nastavnicima područja slikarskog i grafičkog dizajna te nastavnicima koji predaju crtanje i slikanje te plastično oblikovanje učenicima prvih razreda.

Učenici i nastavnici prijavljuju se popunjavanjem prijavnice na poveznici.

PRIJAVNICA ZA UČENIKE:

PRIJAVNICA ZA NASTAVNIKE:

Rok za prijavu: 30. 10. 2023.

Za sve informacije vezane za projekt, učenici i nastavnici mogu se obratiti prof. Bojani Vukojević, koordinatorici projekta za ŠPUD, Zadar.

Službeni pozivi za sudjelovanje s potrebnim informacijama nalaze na poveznicama:

POZIVNICA ZA UČENIKE                                        POZIVNICA ZA NASTAVNIKE