ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZLOŽBA UČENIKA OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA IZ PODRUČJA VIZUALNIH UMJETNOSTI I DIZAJNA – LIK 2023./2024.
Autor: Administrator , 12. 3. 2024.

Ovogodišnja tema Natjecanja – izložbe LIK je Moda. U kategoriji 1A (predmet: likovna kultura) likovni zadatak je bio izraditi suvremenu školsku uniformu kombinirajući vodene boje i digitalnu fotografiju. Cilj zadatka je promicanje estetskih potencijala i funkcije mode kroz likovno i vizualno istraživanje suodnosa umjetničkih područja. U ovoj je kategoriji na županijsku razinu Natjecanja - izložbe pristiglo četrdeset i dva rada iz četrnaest osnovnih škola. Učenici čiji su radovi osvojili najviše bodova biti će poslani na Državno natjecanje - izložbu:

1. mjesto: Iva Viduka, 8. razred, OŠ braće Radić, Pridraga, mentor: Miljana Ćavar Radić
  2. mjesto: Ana Lisica, 7. razred, OŠ Stjepana Radića, Bibinje, mentor: Miljana Ćavar Radić
  3. mjesto: Lucija Ravkin, 7. razred, OŠ Šimuna Kožičića Benje, Zadar, mentor: Josipa Čačić Orlović

U kategoriji 2A (predmet: likovna umjetnost) likovni zadatak je bio izraditi plakat za modnu marku u digitalnome obliku. Cilj zadatka je bio primijeniti osnovne elemente likovnoga oblikovanja vizualnoga koncepta, koristiti se tehnologijom za izradu strukture sadržaja i dizajn plakata, istražiti i izraziti osobni stav o današnjim problemima mode na globalnoj razini kreiranjem plakata za modnu marku u digitalnoj aplikaciji. Na županijsku razinu Natjecanja – izložbe u kategoriji 2A pristiglo je četiri rada iz tri srednje škole. Najviše bodova su osvojili učenici:

1. mjesto: Tena Havlović, 1. razred, Gimnazija Franje Petrića, Zadar, mentor: Valentino Radman
  2. mjesto: Marta Stulić, 1. razred, Gimnazija Franje Petrića, Zadar, mentor: Valentino Radman
  3. mjesto: Tonina Jakovljev, 4. razred, Srednja škola Biograd na moru, Biograd na moru, mentor: Ivana Burica

Digitalna izložba svečano je otvorena 7. ožujka u Gradskoj knjižnici u Zadru te ostaje otvorena do 14. ožujka 2024.

Provedbeno i prosudbeno povjerenstvo:

• Ana-Marija Juričev Modrinić, prof. likovne umjetnosti
  • Nikolina Đerđa, prof. likovne kulture
  • Valentino Radman, prof. likovne umjetnosti
  • Goran Jeličić, mag.art.
  • Josipa Čačić Orlović, prof. likovne kulture