ŠPUD na Ogulinskom festivalu bajki!
Autor: Administrator , 11. 9. 2023.

U subotu, 9. rujna, naši učenici aranžersko-scenografskog odjela 3. D razreda su s prof. Bojanom Vukojević sudjelovali u programu 18. Ogulinskog festivala bajke sa svojom likovno-animacijskom aktivnošću "Prati patuljka!".

Već nekoliko godina prof. Bojana s učenicima Škole koji su zainteresirani za književnost, a posebno za umjetnost bajke i pričanja priča te ilustraciju, održava izvannastavnu aktivnost Ilustracija priča i bajki, a koja je često u korelaciji s Aranžersko-scenografskim odjelom škole. Kroz tu aktivnost ostvarene su vrijedne suradnje i projekti, posebice s Gradskom knjižnicom Zadar, Hrvatskim narodnim kazalištem Zadar, Udrugom ZaPis i Društvom hrvatskih pripovjedača: Priča o bajkovitim vratima, Prva zadarska književna klupa, Adventska kućica priča itd.

Za Ogulinski festival bajke osmišljen je program "Prati patuljka!" koji objedinjuje bajku, likovno stvaralaštvo, edukaciju o prirodi, zagonetku kao sredstvo istraživanja te dječje i mladenačko promišljanje o poštenju, iskrenosti, empatiji, povjerenju, hrabrosti i očuvanju prirode, kao i drugim moralnim vrijednostima u pričama i bajkama, a što bi moglo “popraviti” nedostatke u današnjem društvu.

Program naših Špudovaca održan je u prekrasnom prostoru Đulinog vrta u Ogulinu, a mali sudionici imali su priliku upoznati se našim učenicima - patuljcima koje su pratili kroz čudesnu šumu gljiva i zajedno istraživali i otkrivali poruke važne za opstanak prirode, našeg svijeta i svih njegovih stanovnika. Onima koji su bili posebno vrijedni i plemenite naravi, naši patuljci udijelili su posebnu nagradu!

Velika foto galerija nalazi se na Facebook stranici škole: