« Svibanj 2024 »

KOMEMORACIJA
Autor: Administrator , 16. 5. 2023.

Jučer smo održali komemoraciju za našu Maju. Ovaj susret nas je ujedinio u tuzi, ali i u želji da ova nestvarna i sjetna večer bude ujedno i mala svečanost njenog života. Riječi o Maji i za Maju govorili su njeni prijatelji - ravnateljica naše Škole Marjana Bakmaz, fra Andrija Bilokapić, pjesnik Toni Krilić Skuša i akademik Igor Rončević, a pisanu riječ o Majinoj umjetnosti uputila je kustosica Ljubica Srhoj Čerina. Pred nama su se izmjenjivale slike Majinih prepoznatljivih interijera, slušali smo neke od njenih dragih pjesama, a pogledali smo i kratki film o njenom umjetničkom izričaju, kao i o njenoj neraskidivoj vezi s našom Školom. U ime učenika, posljednje pozdrave Maji čitale su maturantice Noa Sikirić, Ellenor Šćiran i Natali Kraljić, posljednja generacija slikarskih dizajnera koji su imali Maju za nastavnicu.

Za kraj ove tužne i dostojanstvene večeri, poslušali smo dio iz Malog princa kojeg je ona toliko voljela. U tom dijelu, Mali princ govori o tome kako svi ljudi imaju zvijezde, ali one svima ne znače isto... On će stanovati na jednoj od njih i na jednoj od njih se smijati, i činit će nam se da se sve zvijezde smiju. Nama su ove riječi iz Malog princa jako važne, jer kroz njih kao da nam Maja govori. I uz takvu poruku, njen odlazak koji nam se čini nemoguć i nestvaran poprima oblik neke sretne priče jer su nam se životi isprepleli. A ta priča ima sretan kraj, jer jednog dana opet ćemo se vidjeti. "A kad se utješiš (jer čovjek se uvijek utješi), bit će ti drago što si me upoznao. Zauvijek ćeš mi ostati prijatelj. Poželjet ćeš se smijati sa mnom. Kadšto ćeš otvoriti prozor, onako, iz zadovoljstva..." 🌹

Hvala Koncertnom uredu Zadar na pomoći pri organizaciji komemoracije, svima koji su prisustvovali ovoj maloj svečanosti koju smo pripremili za našu Maju, kao i onima koji su imali želju doći, ali nisu bili u prilici. Utješno je znati da nas je toliko puno i da nas je sve okupila ljubav prema Maji. ♥️

Bojana Vukojević