« Svibanj 2024 »

OBAVIJEST ZA UČENIKE I RODITELJE - POČETAK NOVE ŠKOLSKE GODINE
Autor: Administrator , 2. 9. 2021.

U ponedjeljak, 6. rujna 2021. godine započinje nastava i nova školska godina. Prvi nastavni dan učenici dolaze u školu prema sljedećem rasporedu:

1. i 3. razredi u 9:00

2. i 4. razredi u 10:00

Nastava će se provoditi prema Modelu A u uvjetima povezanim s bolesti COVID-19. Model A podrazumijeva da se svi učenici obrazuju u školi uz pridržavanje epidemioloških mjera tj. nošenje maski za lice, dezinficiranje ruku i fizičku distancu.

Novina u odnosu na prošlu školsku godinu u uvjetima povezanim sa bolesti COVID-19 je da je dopušteno je miješanje učenika različitih odgojno-obrazovnih skupina koji su slične dobi i uobičajeno

provode školske i izvanškolske aktivnosti zajedno s drugom djecom, u školama tijekom izvođenja izborne nastave, praktične nastave, dodatne i dopunske nastave, na način da je prilikom miješanja skupina/razrednih odjela obvezno držati najveći mogući razmak, kao i nošenje maske.

Ovom prilikom molimo sve roditelje da ne pošalju dijete/učenika u ustanovu ako:

- ima simptome zarazne bolesti (npr. povišena tjelesna temperatura, kašalj, teškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje)

- ima izrečenu mjeru samoizolacije

- imaju saznanja da je zaraženo korona virusom.

Roditelji su dužni povremeno izmjeriti tjelesnu temperaturu djetetu te svaki put prilikom znakova koji mogu upućivati na povišenu temperaturu poput malaksalosti, umora, gubitka apetita, neuobičajene pospanosti, crvenila ili bljedila u licu, „staklastih“ ili suznih očiju, glavobolje i trbuhobolje te znakova respiratorne bolesti (kašalj, curenje nosa, grlobolja, bol u uhu). U slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u ustanovu, već se javljaju ravnatelju ustanove i izabranom pedijatru/liječniku obiteljske medicine radi odluke o testiranju i liječenju djeteta. Prilikom sumnje na povišenu tjelesnu temperaturu te pojave akutnih simptoma zarazne

bolesti (npr. kašalj, teškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, proljev, povraćanje) potrebno je u školi izmjeriti tjelesnu temperaturu. Ako djeca/učenici razviju simptome bolesti COVID-19 tijekom boravka u ustanovi, odgojitelji/učitelji odmah obavještavaju roditelje/staratelje, koji u najkraćem roku trebaju doći po dijete.

Znakovi koji upućuju na moguću zarazu korona virusom:

• povišena tjelesna temperatura (pod pazuhom > 37,2)

• simptomi respiratorne bolesti - kašalj, teškoće u disanju, grlobolja

• poremećaj osjeta njuha i okusa

• gastrointestinalne smetnje (proljev, povraćanje i bol u trbuhu, posebno u manje djece).

Djeca/učenici sa znakovima svih drugih zaraznih bolesti koje se prenose uobičajenim socijalnim

kontaktom također ne dolaze u ustanovu.

Postupanje u slučaju sumnje na zarazu:

Prilikom pojave navedenih znakova bolesti dijete/učenik ili

djelatnik ostaje kod kuće, javlja se najprije telefonom izabranom liječniku obiteljske medicine, odnosno pedijatru koji odlučuje o testiranju prema liječničkoj indikaciji. O navedenom roditelj ili djelatnik telefonom obavještava ustanovu. Ako se znakovi bolesti jave tijekom boravka u ustanovi, odmah treba pozvati roditelja te dijete/učenika izolirati u prikladnoj prostoriji do dolaska roditelja. Oboljeli djelatnik odmah napušta ustanovu.

Sve ostale važne informacije u vezi pohađanja nastave, rasporeda sati i nove školske godine učenici će dobiti u ponedjeljak od svojih razrednika.

Svim svojim učenicima želimo sretan i uspješan početak nove školske godine!