ART DIZAJN 2021. ''Izložba u 2 minute''
Autor: Administrator , 21. 12. 2020.

Hrvatska enciklopedija (mrežno izdanje) definira humor kao ''zajednički naziv za pisane, crtane i verbalno iznesene sadržaje koji izazivaju smijeh i veselje, ali i za svojstvo osobnosti koje se očituje u duhovitosti i šaljivosti. (…) Danas se obično izrazom humor označuje: (1) smisao za komično, tj. sposobnost da se u različitim odnosima, događajima, situacijama, oblicima mimičkog i verbalnog izražavanja i sl. uoči njihova smiješna strana; (2) objektivacija (fiksiranje) komičnih doživljaja u obliku različitih šala, pošalica, dosjetaka, nadimaka, anegdota, stihova, književnoga sastava itd. (narodni humor, humoristička literatura). (…) Humor ovisi o društvenom kontekstu i obliku u kojem je smiješan sadržaj iznesen, o sadržaju, te o publici kojoj je namijenjen.''

Ironija, sarkazam, groteska, cinizam, satira, parodija, šala, vic – sve su to različiti nazivi iste reakcije – smijeha!

Kako bi odagnali tmurne misli, u ovogodišnjoj temi Art dizajna odlučili smo spojiti umjetnost (i dizajn) s humorom! U prilogu vam predstavljamo pojedine umjetnike koji su se koristili ili se koriste humorom kroz svoj rad. Pronađite inspiraciju u njima, u sebi, u svijetu, smijte se dok stvarate i prenesite tu radost na nas i na druge. Najduhovitiji radovi će biti nagrađeni!

Kao i uvijek, sve tehnike su dozvoljene, sve vrste humora također  Radove dostavite u Školu primijenjene umjetnosti i dizajna najkasnije do ponedjeljka 08. 03. 2021. Radovi će biti izloženi i 'u živo' i na virtualnim stranicama naše škole.

U prvom prilogu smo predstavili nekoliko autora i njihovih radova kako bi vam olakšali potragu. Početkom sljedećeg polugodišta spremamo još jedno slično izdanje s predstavljanjem drugih autora i njihovih radova. I ove godine veselimo se suradnji s vama!

Povjerenstvo Art dizajna!

ART DIZAJN 2021. 1. DIO pdf

Popis radova korištenih u PDF predstavljanju autora:

ANTUN BORIS ŠVALJEK

''Gekon'', ulje na platnu, 2012.g.

''Sv. otac Papa nad Hrvatskom leti'', ulje na platnu, 2011.g.

''Zemlja je ravna ploča'', ulje na platnu, 2007. g.

VINKO BARIĆ

''Pojava neidentificiranih letećih mobitela u dalmatinskoj Zagori'', ulje na platnu, 2017.g.

''Mljekarica'', ulje na platnu, 2006.g.

''Renesansni Zec Henrik Osmi'', ulje na platnu, 2006.g.

''Sušionica pršuta na burzi na Wall Streetu'', ulje na platnu, 2017.g.

RICHARD PRINCE

Iz serije ''Hippie drawings'', 1997.g.

''Bez naziva'', kombinirana tehnika,  2017.g.

VASKO LIPOVAC

''Atletičari'', bojano drvo, 1970.g.

''Kupači'', kombinirana tehnika, 1990.g.

''Biciklisti'', bojano drvo, 1994.g.

MARTIN PARR

Iz serije 'Think of England.', fotografija, 2004.g.

Iz serije 'Think of England', fotografija, 1999.g.

Priloženi dokumenti:
Art_dizajn_2021_pdf[5727].pdf (9.80 MB)