UČENICI ŠPUD-a U KAZALIŠNOJ PREDSTAVI
Autor: Administrator , 2. 3. 2015.

Premijera predstave LJUBAV NA TALIJANSKI NAČIN

27.veljače (petak) u HNK ZADAR u 20.00h

Redateljica: ŽANA BUMBER

Glumci polaznici srednjoškolskog uzrasta IGRAJMO SE

Majstor tona : LUKA KLEČINA

Majstor svjetla: BRANISLAV ZAFRANOVIĆ

Video snimio i uredio: LEO DOVRANIĆ

Kostimografija: MARIJANA TEOFILOV

O predstavi:

Predstava progovara o sukobu tradicionalnih vrijednosti naspram svega što moderan način života nudi. Preispituje postojanje ljubavi i mogućnost njezina ostvarenja u okvirima tog istog načina života iz čega proizlazi naredno pitanje tj. postajemo li bolji ljudi time što usvajamo zapadnjački način života ili bi trebali živjeti kao naši roditelji?

Talijanska obitelj Baccelli otvara praonicu rublja koja postaje kamen razdora između majke koja želi voditi praonicu koja odiše Mediteranom i starijeg sin Adolfina koji od praonice radi biznis s najimućnijim klijentima.

Čitava situacija eskalira kada se mlađi brat Antonio,kojeg praonica ne zanima,zaljubi u glumicu iz prestižne sapunice.Majku to dovodi do ruba živčanog sloma jer ona želi da joj se sin oženi Talijankom,dok on snimajući filmove (na zapadnjački način) pokušava proniknuti u tajne muško-ženskih odnosa.

Predstava je rađena prema motivima obiteljskih humoreski "Kod kuće je najgore",Ephraima Kishona, obiluje brojnim obiteljskim zavrzlamama u kojima se svi možemo prepoznati.

U predstavi sudjeluje 30 glumaca od kojih 4 učenika ŠPUD-a: Ines Župan, Tonia Jurišić, Gabriela Vučetić, Ivan Šarlija koje su velikim pljeskom popratili njihovi profesori.

• predstava za djecu i mlade

Fotogalerija