« Ožujak 2024 »

Ukupno: 320217

ZAVRŠENA MOBILNOST U GRAZU U SKLOPU ERASMUS+ PROJEKTA "UMJETNICI ZA UMJETNIČKO OBRAZOVANJE" 2022.
Autor: Administrator , 18. 3. 2022.

U subotu, 12. ožujka 2022., u Zadar se vratila naša prva Erasmus ekipa: maturantice Iva Žepina, Nera Colić, Paula Dunatov, Anđelina Fajt, Monika Vetrih (4. A), Đana Mikas (4. C), bivše maturantice Sara Troskot i Morena Pavlović te nastavnica u pratnji, prof. Bojana Vukojević.

Njihov dvotjedni boravak u Grazu sastojao se od svakodnevnog rada s izabranim umjetnicima mentorima u njihovim studijima, pohađanje radionica crtanja akta, sudjelovanje u performansu sa studentima Akademije likovnih umjetnosti u Zagrebu, posjeta izložbama i muzejima te znamenitostima grada. Vrhunac same mobilnosti zasigurno je bilo iskustvo postavljanja i otvorenja prve vlastite izložbe u poznatoj galeriji Schaumbad u Grazu. Tom prilikom imali su priliku predstaviti radove nastale u umjetničkim studijima te se osobno predstaviti publici.

Ova mobilnost od posebne je važnosti, jer ne samo kako je prva mobilnost u sklopu Erasmus+ projekta za naše učenike, već je izuzetno važna za stasanje budućih mladih umjetnika, što našim učenicima od srca želimo da postanu. Za izvrsnu organizaciju zaslužno je Hrvatsko društvo likovnih umjetnika te organizacija NextKunst iz Austrije.

Osim što su imali priliku raditi s pravim umjetnicima i upoznati prekrasni Graz, naši učenici su podijelili iskustvo mobilnosti s učenicima Škole primijenjenih umjetnosti i dizajna iz Pule i njihovim nastavnikom, prof. Denisom Sardozom koji su uvelike bili zaslužni za izvrsna iskustva iz prve Erasmus avanture!

Veselimo se daljnjoj suradnji na ovom kvalitetnom projektu!

F O T O G A L E R I J A