« Ožujak 2024 »

Ukupno: 320228

IZLOŽBA “VISIT ME AGAIN…LOVE ZADAR, 5. DIO” U GRADSKOJ KNJIŽNICI
Autor: Administrator , 10. 2. 2021.

U ponedjeljak 8. veljače 2021. otvorena je virtualna izložba radova naših učenika nastalih u sklopu projekta Visit me again...Love Zadar, a pod vodstvom prof. Mirne Oštaić Kerr.

Prijašnjih godina učenici su motive grada Zadra prikazivali na raznim predmetima, dijelili ih i prezentirali, a ovu godinu s obzirom na epidemiološku situaciju, projekt je izveden u drugačijem obliku. Učenici su nacrtali ulice grada Zadra i svoje crteže predstavili putem virtualne izložbe i kratkog video uratka.

Svoje ilustracije primijenili su na uporabni predmet te su redizajniranjem crteža napravili uzorak koji je potom otisnut na zaštitne maske za lice. Učenici su kroz projekt istraživali o kulturnoj baštini i identitetu zadarskog kraja te razvijali svijest o zaštiti zdravlja sebe i drugih ljudi.

U projektu su sudjelovali učenici četvrtih razreda Škole primijenjene umjetnosti i dizajna Zadar: Baradić Philip, Dragić Jakov, Ivanda Filipa, Lisica Stipe, Modrić Stela. Pavlović Morena, Gecević Mislav, Mesarić Mihael Patrik, Nan Di, Pecolaj Daniela, Špaleta Jakov, Tadić Karla, Vidaić Ante, Visković Roberto.

Izložba se može pogledati do subote, 20. veljače 2021.