Projekt CoLaborativni laboratorij (CoLab) programa Erasmus+
Autor: Administrator , 5. 10. 2020.

Natječaj za izradu logotipa projekta za učenike Nacionalnog konzorcija:

PRIRODOSLOVNO-GRAFIČKA ŠKOLA ZADAR

PRIRODOSLOVNA I GRAFIČKA ŠKOLA RIJEKA

ŠKOLA PRIMIJENJENE UMJETNOSTI I DIZAJNA

Dragi učenici pozivamo vas da se prijavite na natječaj za oblikovanje logotipa projekta Colaborativni laboratorij (akronim: CoLab) programa Erasmus+ u kojem ćete imati priliku i sami sudjelovati.

Cilj ovog natječaja je dobiti dizajnerska rješenja budućih sudionika mobilnosti, a kojima ćemo pojačati vidljivost i osnažiti vrijednost projekta.

Sažetak projekta:

Učenici Prirodoslovno-grafičke škole Zadar, Prirodoslovne i grafičke škole Rijeka te Škole primijenjene umjetnosti i dizajna Zadar kao partnera će kroz projekt CoLab na mobilnosti u EU unaprijediti svoja znanja, vještine i kompetencije stečene dosadašnjom formalnom izobrazbom, usvojiti nove inovativne tehnologije na stručnoj praksi u tvrtkama koje osiguravaju organizacije domaćini te se međusobno povezati i stvoriti preduvjete za suradnju na nacionalnoj razini. Učenici budućih medijskih, dizajnerskih, kemijskih i ekoloških zanimanja dobiti će na mobilnosti stručna iskustva u realnim uvjetima rada te se osnažiti za svoje buduće zanimanje i konkurentna europska tržišta rada.

U procesu pripreme ove projektne prijave zajedno s partnerima u inozemstvu i svim članicama nacionalnog konzorcija dogovorili smo programe i ishode učenja kojima učenici proširuju svoja znanja novim, modernim i naprednim tehnologijama u područjima svojih struka. Vještine i kompetencije koje će učenici razviti u sklopu programa CoLab:

• Primijeniti usvojena znanja na konkretne aktivnosti planiranog programa u realnom radnom okruženju
  • Prepoznati radne zadatke i radna okruženja članova projektnih timova unutar organizacije
  • Razviti radne navike, poduzetnički duh i osjećaj profesionalne odgovornosti
  • Izgraditi samopouzdanje te poticati osobni razvoj sudionika
  • Razviti vještine timskog rada sudionika
  • Poboljšati jezične kompetencije sudionika.

UNUTAR PROGRAMA 1 - Analysis of wastewater and polluting gases učenici smjerova Ekološki tehničar i Kemijski tehničar će:

• usvojiti pravila ponašanja i sigurnosne mjere pri radu u laboratoriju
  • razlikovati opremu u laboratoriju i navesti nazive opreme na engleskom jeziku
  • upoznati propise o plinovima koji uzrokuju zagađenje i otpadnim vodama
  • pripremiti opremu i materijale za uzorkovanje
  • prikupiti i analizirati uzorke na više različitih načina samostalno
  • prepoznati vrste plinova koji uzrokuju zagađenje i istražiti njihov utjecaj na okoliš
  • upoznati načine zbrinjavanja otpadnih tvari na održiv način pomoću moderne tehnologije
  • kritički razmotriti upotrebu anorganskih i organskih tvari i njihov utjecaj na čovjekovo zdravlje i okoliš te metode njihova zbrinjavanja i odlaganja u okolišu

UNUTAR PROGRAMA 2 - Graphic design for WordPress učenici smjerova Medijski tehničar, Web dizajner i Grafički urednik-dizajner će:

• Instalirati i konfigurirati CMS sustav sa bazom podataka
  • Instalirati i modificirati Word Press i Presta Shop predložak