HUMANITARNI PROJEKT ŠKOLE PRIMIJENJENE UMJETNOSTI I DIZAJNA
Autor: Administrator , 6. 3. 2017.

Škola primijenjene umjetnosti i dizajna Zadar pokrenula je humanitarni projekt izrade bolničkog tekstila za štićenike Centra za rehabilitaciju Sv. Filip i Jakov.

Projekt je uključivao izradu jastuka, bočnih štitnika za krevet i ukrasne jastuke koje su u povodu Međunarodnog dana rijetkih bolesti, 2.3. 2017., učenici zajedno sa svojim mentorima donirali Centru za rehabilitaciju Sv. Filip i Jakov.

U izradi jastuka sudjelovalo je 19 učenika Škole primijenjene umjetnosti i dizajna Zadar, odjela dizajna odjeće 3 A i 3 C i dizajna tekstila 3D.

Mentori na projektu su bile profesorice: Sandra Bačić, Kate Prskalo i Vlatka Prtenjača.

Prof. Sandra Bačić istakla je da je cilj projekta bio potaknuti učenike na humanitarni rad i promicanje svijesti o pomaganju drugima kao osmišljavanje samostalnih projekata u budućnosti.

Kroz projekt izrade bolničkog tekstila učenici su se upoznali s konceptom "Od ideje do realizacije" gdje su samostalno izradili 15 jastuka i 30 navlaka koji su ukrašeni tehnikom veza s floralnim motivima, naglasila je prof. Kate Prskalo.

U Centru je smješteno 88 korisnika iz svih krajeva Hrvatske u dobi od 12 do 73 godine različitih funkcionalnih sposobnosti za koje brine 64 zaposlenika.

Defektolog Antonija Mikulić naglasila je da su korisnici Centra s većim intelektualnim teškoćama te pridruženim, često višestrukim smetnjama i oštećenjima kao što su Downow sindrom, epilepsija, autizam, cerebralna paraliza i tjelesna oštećenja.

Ovakav projekt je svakako dobrodošao i nadamo se i budućoj suradnji Škole i Centra, za dobrobit svih štićenika Centra.

http://www.zadarskilist.hr/clanci/03032017/sticenicima-centra-iz-sv-filipa-i-jakova-donirali-jastuke-i-stitnike-za-krevet još slika...