« Ožujak 2024 »

Ukupno: 320212

LIK 2015
Autor: Administrator , 2. 3. 2015.

Županijsko Natjecanje-izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna – LIK 2015.

Posljednja zagonetka

Povodom Županijskog natjecanja – izložbe LIK 2015. Zadarska županija i Škola primijenjene umjetnosti i dizajna organizirali su izložbu učeničkih radova iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna. Otvorenje izložbe je održano u petak 27. veljače 2015., u maloj, do posljednjeg mjesta ispunjenoj dvorani Kazališta lutaka u Zadru. Otvorenje Natjecanja-izložbe upriličeno je prigodnim programom.

Nakon glazbenog broja kojeg su izveli učenici Škole, sve prisutne je pozdravila ravnateljica Škole primijenjene umjetnosti i dizajna gđa. Marjana Bakmaz. Nakon ravnateljice, riječ su preuzele dvije članice ovogodišnjeg županijskog povjerenstva: županijska voditeljica za likovne umjetnosti i dizajn i likovnu kulturu Jelena Franulović i međužupanijska voditeljica za likovne umjetnosti Ana-Marija Juričev-Martinčev. Obratile su se prisutnima s podacima o Natjecanju-izložbi i o ciljevima i zadacima koje su učenici ove godine imali, na temu „Posljednja zagonetka“.

Izložbu je proglasila otvorenom Ljubica Duić, profesorica likovne kulture i dugogodišnja predsjednica županijskog povjerenstva za LIK.

Na izložbi je predstavljeno najuspješnijih šezdeset i pet likovnih radova učenika osnovnih i srednjih škola. Na Županijsko natjecanje je i ove godine pristigao velik broj likovnih radova. Tema ovogodišnjeg natjecanje je Posljednja zagonetka.

„Što je posljednja zagonetka? Moć pretvaranja jedne stvari u drugu.“

Marsilio Ficino (firentinski svećenik, filozof i mistik, 15.st.)

Županijsko povjerenstvo radilo je u sastavu: Ljubica Duić, Emina Mijatović, Bojana Vukojević, Jelena Franulović i Ana-Marija Juričev-Martinčev. Na natjecanje je pristiglo stosedamdeset i četiri rada iz dvadeset i tri osnovne škole te tri rada iz dvije srednje škole. Istraživački rad učenika rezultirao je kreativnim rješenjima visoke estetske vrijednosti u maniri pop-arta brišući formalne podjele na figurativno i apstraktno slikarstvo.U kategoriji 1A (likovna kultura) učenici su se izražavali u likovnoj tehnici tempere ili računalnoj grafici

Županijsko povjerenstvo je odabralo deset radova koji idu na Državno natjecanje od čega su tri najuspješnija i nagrađena:

- Ivan Raspović, 7.razred, učitelj-mentor: Ankica Kovačić, OŠ Galovac

- Anđela Brkić, 8. razred, učitelj-mentor: Bogdan Mogilevskij, OŠ Poličnik, Poličnik

- Sara Baričić, 5.razred, učitelj-mentor: Sunčica Ivin-Mikulić, OŠ Sveti Filip i Jakov.

Ostali učenici koji idu na Državno natjecanje su:

- Paola Školjarev, 7.razred, učitelj-mentor: Patricija Pulig, OŠ Valentin Klarin, Preko

- Niko Perković, 5.razred, učitelj-mentor: Andrijana Markov, OŠ Juraj Baraković,   Ražanac

- Marta Pilipović, 8.razred, učitelj-mentor: Biljana Jelenković, OŠ Smiljevac, Zadar

- Petra Jukić, 8.r., učitelj-mentor: Patricija Pulig, OŠ Starigrad-Starigrad, Paklenica

- Mia Barešić, 8.r., učitelj-mentor: Emina Mijatović, OŠ Bartola Kašića Zadar

- Jan Perica, 8.r., učitelj-mentor: Sunčica Ivin-Mikulić, OŠ Zadarski Otoci, Zadar

- Aurora Brkljača, 5.r., učitelj-mentor: Nada Peraić, OŠ Šime Budinića.

U ime inovacija u nastavi likovne kulture Županijsko povjerenstvo je odlučilo da na Državno natjecanje pošalje rad nastao tehnikom računalne grafike, učenice Deni Lukačić, 8.r., učitelj-mentor Diana Vego, OŠ Biograd, Biograd na moru, kao poticaj i primjer u korištenju novih medija u nastavi likovne kulture.

U kategoriji 2A (likovna umjetnost) Županijsko povjerenstvo je odabralo jedan rad za Državno natjecanje:

-Bruna Čičin Šain, Gimnazija Antuna Vrančića, Šibenik, mentor -nastavnik: Ruža Sekso.

Vrijedi napomenuti da i ove godine na državno Natjecanje putuju i radovi učenika naše Škole, i to u kategoriji 3A (likovna umjetnost i dizajn).

Izložba će biti otvorena tjedan dana, nakon čega izabrani radovi putuju u Vukovar, ovogodišni grad-domaćin državnog Natjecanja-izložbe LIK 2015.

Fotogalerija